درج آگهی مُرفی
درج آگهی مُرفی

قابلیت کاربردی واتساپ به اندروید هم اضافه شد

واتساپ یکی از قابلیت‌های کاربردی را که از مدت‌ها قبل برای آیفون ارائه شده است، به اندروید اضافه
قابلیت کاربردی واتساپ به اندروید هم اضافه شد

واتساپ یکی از قابلیت‌های کاربردی را که از مدت‌ها قبل برای آیفون ارائه شده است، به اندروید اضافه شد

بنابر گزارش Android Authority، واتساپ تصمیم دارد قابلیت کاربردی تبدیل ویس به متن را به اندروید بیاورد.

قابلیت Voice Message Transcription در اردیبهشت ۱۴۰۲ فقط برای کاربران گوشی آیفون راه‌اندازی شد. تقریباً یک سال بعد، به‌نظر می‌رسد که واتساپ به زودی این ویژگی را به اندروید نیز اضافه می‌کند.

قابلیت مذکور، پیام‌های صوتی مبادله‌شده در چت‌ها را به پیام متنی تبدیل می‌کند؛ این متن‌ها توسط واتساپ به صورت سرتاسری رمزگذاری شده‌اند، به این معنی که هیچ‌کس از جمله خود واتساپ، نمی‌تواند به پیام‌های صوتی شما گوش دهد یا محتوای متنی پیام صوتی را ببیند

به نظر می‌رسد برای فعال‌سازی این ویژگی، کاربران باید ابتدا ۱۵۰ مگابایت داده را دانلود کنند. این ویژگی برای کار کردن به نرم‌افزار تشخیص گفتار دستگاه شما متکی خواهد بود. به‌احتمال زیاد برای استفاده از آن باید روی ویس مد نظر چند ثانیه دست را نگه‌ داشت و از گزینه‌های باز شده، Voice Message Transcription را انتخاب کرد.

ویژگی جدید، نه تنها راحتی بیشتری را برای کاربران فراهم می‌کند، بلکه گامی مهم در جهت افزایش دسترسی و کارایی است. در عصری که زمان بسیار ارزشمند است، توانایی تبدیل پیام‌های صوتی به متن، می‌تواند به کاربران کمک کند تا از پیام‌های خود به شکلی سریع‌تر و کارآمدتر استفاده کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.