درج آگهی مُرفی

5 شغل پردرآمد فنی در آلمان

اقتصاد

۲۳ آذر ۱۴۰۲ 15 بازدید
درج آگهی مُرفی

5 شغل پردرآمد فنی در آلمان

در برهه‌های زمانی مختلف افراد به اجبار یا از روی علاقه تصمیم به مهاجرت به کشور‌های دیگر می‌گیرند. تعداد زیادی از آن‌ها با وجود پیشرفت‌ها و امکانات معیشتی، تحصیلی و کار در اکثر کشور‌های خارجی، آلمان را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. با این حال خیلی از مهاجران از بازار کارهای پردرآمد فنی در آلمان خبر ندارند. پس آگاهی و کسب تجربه در یکسری از شغل‌های فنی می‌تواند تا حدود زیادی به آینده شغلی شما در آلمان کمک کند.

کاماپرس در این گزارش 5 شغل پردرآمد فنی در آلمان را به شما معرفی خواهد کرد.

1-لوله کشی خانگی و صنعتی

یکی از بخش‌های پر استفاده هر ساختمانی چه مسکونی، چه اداری و یا صنعتی، لوله کشی ساختمان است. طراحی، رسیدگی و تعمیر این بخش توسط لوله کش انجام می‌شود. به دلیل تقاضای زیادی که در نصب، تعمیر و عیب‌یابی لوله‌ها وجود دارد، این شغل از پر‌درآمد‌ترین مشاغل فنی در آلمان به شمار می‌رود. شما می‌توانید در آلمان با گذراندن دوره‌های اوسبیلدونگ به راحتی وارد بازار کار این کشور شوید. حقوق یک لوله کش در آلمان بین 2000 تا 3200 یورو رد ماه متغیر است.

2-برقکاری ساختمان‌های مسکونی و صنعتی

به طور کلی رشته برق چه به صورت آکادمیک و چه به صورت تجربی در کشور آلمان بازار کار بسیار عالی دارد. داشتن مهارت در زمینه سیم کشی روکار و توکار، نصب و تعمیر پریز و کلید و فیوزها، آشنایی با سیستم روشنایی داخل خانه‌ها و راه پله‌ها و … می‌تواند به درآمدزایی شما در این کشور کمک زیادی کند. علاوه بر آن از این مهارت‌ها در عیب‌یابی خانه و اماکن قدیمی و ساخت و ساز‌ها هم می‌توانید استفاده کنید. حقوق یک برقکار ساختمان‌های مسکونی و صنعتی در آلمان سالانه حدود 56 هزار یورو است.

 

3-مشاغل مرتبط با ساخت و ساز

در ساخت یک ساختمان شغل‌های فنی زیادی دخیل هستند که کسب تجربه در این حرفه‌ها می‌توانند در درآمدزایی شما بسیار موثر واقع شود. این کار‌ها در عین حال که بسیار پولساز هستند نیاز به زحمت و کار زیاد هم دارند. از جمله شغل‌های پر‌درآمد مرتبط با ساختمان‌سازی در آلمان، می‌توان به بتن ریزی و کف کاری، کاشی کاری، سرامیک، نصب در و پنجره و … اشاره کرد. درآمد هر کدام از این شغل‌های مرتبط با ساختمان در آلمان بین 3 تا 4 هزار یورو در ماه متغیر است.

4-نصب و تعمیر سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی

کشور آلمان اعلام کرده افرادی که دارای مهارت عیب‌یابی و تعمیر سیستم‌های سر‌مایشی و گرمایشی هستند، می‌توانند با انجام تست خیلی زود وارد بازار کار در این کشور شوند. با وجود اینکه نصب، تعمیر و عیب‌یابی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی یکی از پردرآمد‌ترین حوزه‌های فنی در آلمان است، برای ورود به این حوزه، حتما باید دوره‌های آموزشی مربوطه را گذرانده و نسبت به کسب تجربه و مهارت در این زمینه اقدام کنید. از آنجاکه این کشور با کمبود نیرو در این حوزه مواجه است، بنابراین فرصت شغلی ویژه‌ای به شمار می‌رود. درآمد این شغل در آلمان سالانه حدود 46 هزار یورو است

5-شغل نصب و تعمیر تجهیزات امنیتی

نصب و تعمیر تجهیزات امنیتی مانند دوربین‌های مدار‌بسته‌، اعلام حریق و دزدگیر در هر کشور موضوعی حیاتی و مهم برای منازل، ادارات، اماکن دولتی و … به شمار می‌رود. کسب مهارت و سابقه کاری در این حوزه شغلی می‌تواند به شما نوید یک کار پردرآمد در کشور آلمان را بدهد. درآمد شغل نصب و تعمیر تجهیزات امنیتی در آلمان سالانه حدود 49 هزار یورو است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.